Blogger Tricks

20 Kasım 2016 Pazar

Bugün günlerden Tüyap kitap fuarı

Yüce ALLAH ın rahmeti ve selamı hepinizin ve hepimizin üzerine olsun sevgili dostlar.Evet bugün günlerden Tüyap kitap fuarı.Mis gibi ılık ve güzel  sonbahar havası var .Bu güzel havada gezilir mi gezilir bizde fuara giderek gezmeyi tercih ettik..Biz her sene kitap fuarına mutlaka gideriz.Hatta büyük kızım iki defa gider.Okumayı çok sevdiği için yıl boyunca sevdiği veya ismini öğrenip çıkmasını beklediği kitapları  ve yazarlarını not alır.Kızım fuar zamanı gider ve o kitaplarını ve okul için gerekli olan kitaplarını da  alır .Daha sonra orada beğendiği ve aklında kalan kitaplar için bizimle yine gelir ve onları da .Biz ailece kitap okumayı severiz ve mutlaka okumaya özen gösteririz.Her fuar zamanı da mutlaka Kitap fuarını ziyaret ederiz.
Bugün yine gittik .Fuarın son günü olması sebebi ile çok kalabalıktı.Öğleden sonra kalabalık iyice arttı.Biz erken bir saatte gittiğimiz için sadece çıkışta kalabalığa yakalandık.Fuar çok güzeldi.Çok güzel kitaplar vardı.Fuarın son günü olduğu için fiyatları da baya indirimli idi.
 Martı yayınlarından küçük kızım için çok güzel kitaplar aldık.Uğur yayınlarından ve birkaç yayın evin dende büyük kızıma test ve ders yardımcı kitapları aldık.
 Fuarda sahaflar çarşısı stantları vardı  ve buram buram tarih kokuyordu.Tam insanı eskilere götüren bir nostalji havası vardı.
 Fuarı gezerken yazar sayın Yılmaz ÖZDİL ile karşılaştık ve bir kare foto çekilmeyi ihmal etmedik.
 Tüyap kitap fuarı olur da orada sanat galerisi olmaz mı?Olur.Sanat fuarını gezdik resimleri ve heykelleri inceledik.Neler anlatılmaya çalışılmış onu anlamaya çalıştık. Yorulduk birazda dinlenelim dedik

 Bunlar küçük prensese. Prenseslere layık hikaye kitapları. Birtane sini fuarda yarısına kadar okudu bile.Çok beğenmiş ve seneye mutlaka fuara gitmek istiyormuş
 Bunlarda büyük kızımın kitapları.Çoğunluk okul kitabı.Set olarak ise  bilim kurgu kitapları aldı.Diğer aldığı kitapları resimlemeyi unuttum maalesef.
 Bizim güzel ve sımsıcak bir pazar gününün kısacacık özeti. Yorulduk ama güzel bir yorgunluk oldu.Benden bu kadar sevgili dostlar .ALLAH a emanet olun

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder