Blogger Tricks

5 Ağustos 2014 Salı

Malzeme alışveriş günlüğü 3

 Yüce ALLAHın rahmeti ve selamı hepinizin ve hepimizin üzerine olsun.Evet son olarak ta Fatih çarşamba kumaş pazarındayız:Ben ilk defa gittiğim için nasıl gidildiğini bilmiyordum.Biz ticari taksi ile gittik ve pazarın başında arabadan indik.İndiğimiz yer Fatih çarşamba pazarının normal elbise ve yiyecek pazarının girişi imiş.Kumaş pazarı daha uzak ta imiş Biz fatih caminin avlusundan geçerek kumaş pazarına ulaştık.Kumaş pazarını çok beğendim.Özellike döşemelik  ve duck kumaş dediğimiz kumaşlardan  rahatlıkla birçok tezgahlar bulabilirsiniz.Ben en çok duck kumaş tezgahlarından alışveriş yaptım.Mutfakta kullanmak için ideal kumaşlar.Ben en çok duck kumaş kullanıyorum dikişlerimde.Leke tutmuyor vede suyu itici özelliği var.
 Ve parça kumaşlar Metrelikler 1tl ve 50 kuruşluk kumaşlar ben hepsini karışırdım.Almasamda onlara bakmayı seviyorum.Jarse .organze. penye. tül  gibi birçok kumaş çeşiti var.Ve yine ipler ,kurdeleler ,fermmuarlar ,gpur danteller düğmeler ve aklınıza gelebilicek bir sürü aksesuarlar.
 Ben elimdeki bu ince organze kumaşı aldım.Kedime tunik tarzı salaş bir kıyafet dikmeyi düşünüyorum ama bir türlü fırsatını bulamadım.İlk fırsatta dikmeye hazırım.Unutmadan böyle kalabalık ortamlarda küçük çocukları getirmek en büyük hata.Benim kızım kalabalıktan ve sıcaktan perişan olmuştu.

Fatih e gidipte o muhteşem Fatih Sultan Mehmet Hanın türbesini deziyaret etmeden gelmek çok ayıp olurdu.Bizde türbesini ziyaret edip ruhuna fatiha ve ihlas hediye eyledik.Rabbim kabul etsin.Amin.Neyse benden bu kadar .İyi geceler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder